774694-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för affärsresursplanering – Verksamhetssystem - Avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetssystem - Avfall
BeskrivningLaholms kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende Verksamhetssystem - Avfall. Upphandlingen omfattar ett specifikt avtal för att täcka beställarens helhets behov av verksamhetssystem som Tjänst. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor. Anbudet ska omfatta de Tjänster som behövs för att täcka behovet enligt upphandlingsdokumenten i sin helhet.
Intern identifierareSamhällsbyggnadsnämnden 2023-334
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48451000 Programvara för affärsresursplanering
Ytterligare klassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem, 31213400 Distributionssystem, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000