2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning och snöröjning
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att tillgodose Nynäshamn kommuns behov av vinterväghållning under avtalsperioden och omfattar plogning, halkbekämpning och hantering av sandningssand samt ett samordnings- och driftsansvar avseende utkallning av externa enheter.
Intern identifierare: SUN 2023-020
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90611000 Gaturenhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000