774876-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallscontainrar – Markbehållare för avfall och förpackning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkbehållare för avfall och förpackning
BeskrivningMarkbehållare för avfall och förpackning
Intern identifierareVMR 2023/68
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMarkbehållare typ 1 Delvis nedgrävd
BeskrivningBehållare typ 1: Bottentömmande behållare delvis nedgrävd.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMarkbehållare typ 2 Ovan jord
BeskrivningBehållare typ 2: Bottentömmande container ovan mark
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelGenerell del
BeskrivningMarkbehållare för avfall och förpackning. Upphandlingen avser ramavtal för inköp av bottentömmande behållare för avfall och förpackningar. Behållare typ 1: Bottentömmande behållare delvis nedgrävd. Behållare typ 2: Bottentömmande container ovan mark