774904-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för kommunikation och multimedia – Upphandling av media asset management (MAM)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av media asset management (MAM)
Beskrivning[16:26] Göran Hallsten Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende en färdig produkt som är avsedd för Media Asset Management (MAM), med konfigurationsmöjligheter för bl.a. processer, flöden och metadatastruktur. • Implementation och konfiguration av produkten till ett fullt driftfärdigt skick. • Integration av produkten mot relevanta system. • Konsulttjänster i anknytning till produkten.
Intern identifierareRS 2023-05298
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48520000 Programvara för multimedia
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall VGR Anbudsinbjudan och avtal (1)