See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Oljor och smörjfett
Beskrivning: Oljor och smörjfetter till fordon och maskiner i Helsingborgs Hamn.
Intern identifierare: 24/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 09211100 Motoroljor, 09211600 Hydrauloljor, 09211610 Hydrauloljor, 09211800 Oljor och produkter av petroleum
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar beställning och leveranser av oljor och smörjfetter till verksamhetens fordon och maskiner. Produkterna ska vara avsedda för att användas till maskiner och fordon. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör
Ytterligare klassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 09211400 Växellådsoljor, 09211500 Transmissionsoljor, 09211600 Hydrauloljor, 09211610 Hydrauloljor, 09211800 Oljor och produkter av petroleum
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Oljor och smörjfetter obligatoriska krav
Beskrivning: Upphandlingen omfattar beställning och leveranser av oljor och smörjfetter till verksamhetens fordon och maskiner. Produkterna ska vara avsedda för att användas till maskiner och fordon.
Ytterligare klassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 09211600 Hydrauloljor, 09211800 Oljor och produkter av petroleum