2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utrustning och säkerhetsöversyn av sportanläggningar
Beskrivning: Delområde 1 – Leverans av sportutrustning Omfattar sporthallsinredning, fasta och lösa redskap enligt produktprotokoll (Bilaga 4). Produkter som omfattas är exempelvis bomsystem, romerska ringar, bänkar, plintar, ribbstolar, madrasser och liknande utrustning för sporthallar. Delområde 2 – Årlig säkerhetsöversyn Omfattar årlig säkerhetsbesiktning av fasta och lösa gymnastikredskap, styrketräningsutrustning och sportgolv i kommunernas sportanläggningar enligt bilaga 3 (anläggningsprotokoll).
Intern identifierare: 2025-49
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000