2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppgradering 9,4 T MR system
Beskrivning: Efter många års pålitlig tjänst behöver vårt nuvarande MR-system, en Bruker BioSpec 9,4 T AVIII en teknisk uppgradering. LBIC, Mediciniska fakulteten, Lunds universitet efterfrågar därför inköp av en uppgradering för vårt befintliga 9,4 T MR-system för att säkerställa framtida drift av vår prekliniska MR-plattform.
Intern identifierare: V 2024/2492
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000