775077-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Mottagning av fraktionen matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMottagning av fraktionen matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning
BeskrivningUppdraget innefattar bland annat att enligt beställarens krav ta emot och behandla utsorterat matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning, Resursutvinning Stockholm. Matavfallet ska behandlas genom rötning för framställning av biogas samt biogödsel.
Intern identifierare23SVOA1300
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMottagning av fraktionen matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning