2. Förfarande
Förfarande
Titel: Släckutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar årskontroll och utbyte av kommunens brandsläckare samt reparation eller utbyte av inomhus brandposter med skåp efter kulventil till och med munstycke enligt Prisbilaga 1. Ny installation av brandsläckare och inomhus brandpost kan förekomma.
Intern identifierare: SBN25.452
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Ytterligare klassificering (cpv): 24951220 Brandsläckningsmedel, 39525400 Brandfiltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000