775255-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal Arkitekttjänster Hus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Arkitekttjänster Hus
BeskrivningRamavtal för arkitekttjänster för nybyggnad, renovering, ombyggnad samt tillbyggnad av hus inom Uppsala kommun åt Uppsalahem.
Intern identifierareUH 2023-000394
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelArkitekttjänster Hus