775321-2024 - Resultat
Sverige – Enteral nutrition – Sondnäring, kosttilägg och tillbehör för enteral nutrition
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sondnäring, kosttilägg och tillbehör för enteral nutrition
Beskrivning: Sondnäring, kosttilägg och tillbehör för enteral nutrition
Föregående meddelande: 382012-2019
Intern identifierare: UC-2019-163
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33692300 Enteral nutrition
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Matningssonder till enteral nutrition för neonatala barn samt mindre barn med en mindre säkerhetskoppling än EN-fit
Beskrivning: Matningssonder till enteral nutrition för neonatala barn samt mindre barn med en mindre säkerhetskoppling än EN-fit
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sprutor till enteral nutrition för neonatala barn samt mindre barn med en mindre säkerhetskoppling än Enfit
Beskrivning: Sprutor till enteral nutrition för neonatala barn samt mindre barn med en mindre säkerhetskoppling än Enfit
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tillbehör till sprutor och matningssonder- för neonatala barn samt mindre barn med en mindre enteral säkerhetskoppling än ENfit
Beskrivning: Tillbehör till sprutor och matningssonder- för neonatala barn samt mindre barn med en mindre enteral säkerhetskoppling än ENfit
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Matningssonder 50-135 cm polyuretan
Beskrivning: Matningssonder 50-135 cm polyuretan
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Matningssonder i silicon 50-75cm, 125-135cm
Beskrivning: Matningssonder i silicon 50-75cm, 125-135cm
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Matningssonder med ledare med vikt 125-135cm
Beskrivning: Matningssonder med ledare med vikt 125-135cm
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Enteralspruta med kateterkona
Beskrivning: Enteralspruta med kateterkona
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Enteralspruta, med EN-fit koppling, engångs
Beskrivning: Enteralspruta, med EN-fit koppling, engångs
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Enteralspruta med EN-fit koppling, flergångs
Beskrivning: Enteralspruta med EN-fit koppling, flergångs
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Blandade tillbehör till sprutor och matningssonder
Beskrivning: Blandade tillbehör till sprutor och matningssonder
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Stegadapter till på marknaden förekommande konformade slangar
Beskrivning: Stegadapter till på marknaden förekommande konformade slangar
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Fästanordning för sond
Beskrivning: Fästanordning för sond
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Gastrostomitub med ballong
Beskrivning: Gastrostomitub med ballong
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Gastrostomiportar/knappar med ballong med ledare och tillhörande matningsslangar
Beskrivning: Gastrostomiportar/knappar med ballong med ledare och tillhörande matningsslangar
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Gastrostomiportar/knappar utan ballong med annan inre fästanordning
Beskrivning: Gastrostomiportar/knappar utan ballong med annan inre fästanordning
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Transgastricjejunalkateter
Beskrivning: Transgastricjejunalkateter
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Transgastricjejunalsond
Beskrivning: Transgastricjejunalsond
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Mätsticka
Beskrivning: Mätsticka
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Tub att anbringas med PEG-metod
Beskrivning: Tub att anbringas med PEG-metod
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Introducer kit
Beskrivning: Introducer kit
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Duodenalsonder enligt Levin
Beskrivning: Duodenalsonder enligt Levin
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Duodenalsonder enligt Ryle
Beskrivning: Duodenalsonder enligt Ryle
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Kombinerad nutritions och avlastningssond
Beskrivning: Kombinerad nutritions och avlastningssond
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Uppdragningsrör för sondmat - Milk Straw
Beskrivning: Uppdragningsrör för sondmat - Milk Straw
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Sondnäring och kosttillskott
Beskrivning: Sondnäring och kosttillskott