775326-2024 - Resultat
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning – Järnvägsbesiktning, underhåll, service och reparationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelJärnvägsbesiktning, underhåll, service och reparationer
BeskrivningUpphandling av en entreprenör som ska för beställarens räkning utföra järnvägsbesiktning, underhåll, service och reparationer på befintliga spår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98941:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar, 50225000 Renovering av järnvägsspår, 71631490 Banbesiktning