77550-2023 - ResultatSverige-Värnamo: Bokbussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokbil
Referensnummer: UHN.2022.205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar inköp av 1st Bokbil samt successiva beställningar gällande inredningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144760 Bokbussar, 34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st Bokbil som ersätter Värnamo kommuns bokbuss
Kulturförvaltningen (förskolor).