See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arboristtjänster
Beskrivning: Vill ni vara leverantör av Arboristtjänster till flera kommuner och bolag i Dalarna? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av Arboristtjänster till Falu Kommun, Kopparstaden AB, Avesta Kommun, Hedemora Kommun, AB Hedemorabostäder, Hedemora Kommunfastigheter AB samt Säters kommun. I Arboristtjänster ingår bland annat konsultationer i trädfrågor, att utföra trädvårdande tjänster samt riskträdshantering och trädfällning. Upphandlingen är uppdelad i delar utifrån tjänst och även utifrån behov hos Beställarna. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Falu kommun - Konsulterande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77211400 Trädfällning, 77341000 Beskärning av träd, 77211500 Trädvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Falu kommun - Utföra trädvårdande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Falu kommun - Trädfällning/riskträdshantering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Hedemora kommun, AB Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter AB, Avesta kommun samt Kopparstaden AB Konsulterande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hedemora kommun, AB Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter AB samt Avesta kommun samt Kopparstaden AB Utföra trävårdande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Hedemora kommun, AB Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter AB samt Avesta kommun Trädfällning/riskträdshantering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Kopparstaden AB Trädfällning/riskträdshantering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Säters kommun Konsulterande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Säters kommun Utföra trädvårdande tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Säters kommun Trädfällning/riskträdshantering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80777:Lot:10