2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utveckling och förvaltning av webbplats (hem.se)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förvaltning och utveckling av HEM:s externa webbplats hem.se med angränsande digitala tjänster. HEM:s ramavtal för förvaltning och utveckling av extern webbplats löper ut under 2025. Därför behöver en ny upphandling genomföras för förvaltning och utveckling av hem.se med angränsande digitala tjänster. Det upphandlingsobjektet som ramavtal kommer att tecknas för är: Webbplatsen hem.se och angränsande digitala tjänster.
Intern identifierare: HEM 2024/00307
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000