775601-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Ramavtal driftstödstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal driftstödstjänster
BeskrivningDanderyds kommun har behov av att komplettera sin befintliga driftorganisation i det löpande arbetet inom styr- och reglerteknik, ventilation, värmepumpar, elpannor, oljepannor, kylanläggningar, avancerade belysningssystem i Beställarens fastighetsbestånd samt energioptimering och uppkopplade drift- och övervakningssystem. Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan tillgodose Danderyds kommuns behov av driftstödstjänster dygnet runt, alla årets dagar. Inställelsetid vid avrop är max 3 timmar. Se vidare under AFC/AFD.1 Omfattning.
Intern identifierareTN 2024/0542
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal driftstödstjänster