77561-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Juridiska tjänster – Ramavtal för juridiska tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för juridiska tjänster
BeskrivningStockholms stads fastighetskontor inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av ramavtal för kvalificerad juridisk rådgivning inom hyresrätt, övrig entreprenadrätt samt fastighetsrätt.
Intern identifierareFSK 2025/104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Beskrivningjuridiska tjänster
Intern identifierareRamavtal för juridiska tjänster