2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förlossningssängar 2025
Beskrivning: Regionen avser att initialt byta ut 7st förlossningssängar för att sedan succesivt kunna avropa ytterligare förlossningssängar, tillbehör och reservdelar under avtalsperioden. Ramavtal kommer att skrivas med en (1) leverantör där samtliga villkor för avrop är fastställda.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104579:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192130 Inställbara sängar med motor, 33192100 Sjukbäddar, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål