2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresmaskiner (grävmaskin, skylift osv)
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för hyresmaskiner, bodar, entreprenadmaskiner och skyliftar mm.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99603:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 42000000 Industrimaskiner, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning