2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måltidstransporter för vård- och omsorgsförvaltningen
Beskrivning: Upphandlingen omfattar planerade måltidstransporter från tillagningskök till mottagningskök på enheter inom MatOmsorg Helsingborg såsom vårdboenden, träffpunkter och dagverksamheter. Detta innefattar transport av färdiglagad mat (både varm och kyld), livsmedel samt returtransporter av transportkolli mellan tillagnings- och mottagningskök. Vid enstaka tillfällen kan det även förekomma transport av annat gods utan extra kostnad. Anbud kan lämnas på fyra (4) anbudsområden. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per anbudsområde. Anbudsområde A Kungshult - Leveranser från tillagningskök Kungshult till mottagningskök enligt bilaga Transportlista. Anbudsområde B Borgvalla - Leveranser från tillagningskök Borgvalla till mottagningskök enligt bilaga Transportlista. Anbudsområde C Lundhagen - Leveranser från tillagningskök Lundhagen till mottagningskök enligt bilaga Transportlista. Anbudsområde D Åbrädden - Leveranser från tillagningskök Kungshult till mottagningskök enligt bilaga Transportlista.
Intern identifierare: VOF 771/25
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55520000 Catering, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A - Kungshult
Beskrivning: Måltidstransporter för MatOmsorg, vård- och omsorgsförvaltningen, från tillagningskök Kungshult, enligt bilaga Transportlista.
Intern identifierare: A - Kungshult
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B - Borgvalla
Beskrivning: Måltidstransporter för MatOmsorg, vård- och omsorgsförvaltningen, från tillagningskök Borgvalla, enligt bilaga Transportlista.
Intern identifierare: B - Borgvalla
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C - Lundhagen
Beskrivning: Måltidstransporter för MatOmsorg, vård- och omsorgsförvaltningen, från tillagningskök Lundhagen, enligt bilaga Transportlista.
Intern identifierare: C - Lundhagen
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: D - Åbrädden
Beskrivning: Måltidstransporter för MatOmsorg, vård- och omsorgsförvaltningen, från tillagningskök Åbrädden, enligt bilaga Transportlista.
Intern identifierare: D - Åbrädden