2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter – Hydraulisk modellering av VA-ledningsnät för dricks- och avloppsvatten
Beskrivning: Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster under avtalsperioden. - Anbudsområde 1: Dricksvattenmodellering - Anbudsområde 2: Avloppsvattenmodellering Ytterligare information om upphandlingsföremålen framgår av upphandlingsunderlaget med tillhörande handlingar.
Intern identifierare: LBVAAB 2025/00497
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster under avtalsperioden. - Anbudsområde 1: Dricksvattenmodellering - Anbudsområde 2: Avloppsvattenmodellering Löpande stöd ingår som en del i respektive anbudsområde. Utförande av uppdrag kommer att ske inom verksamhetsområdet, vilket är inom det geografiska området Laholms kommun samt Halmstads kommun.
Intern identifierare: 1792005-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Dricksvattenmodellering
Beskrivning: Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster under avtalsperioden. - Anbudsområde 1: Dricksvattenmodellering Löpande stöd ingår som en del i respektive anbudsområde. Utförande av uppdrag kommer att ske inom verksamhetsområdet, vilket är inom det geografiska området Laholms kommun samt Halmstads kommun.
Intern identifierare: 1808587-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Avloppsvattenmodellering
Beskrivning: Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster under avtalsperioden. - Anbudsområde 2: Avloppsvattenmodellering Löpande stöd ingår som en del i respektive anbudsområde. Utförande av uppdrag kommer att ske inom verksamhetsområdet, vilket är inom det geografiska området Laholms kommun samt Halmstads kommun.
Intern identifierare: 1808588-2