77601-2017 - ResultatSverige-Sävsjö: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Livsmedelsupphandling Kolonial Färskt kött, Charkuteriprodukter, Fågelprodukter, Kiosk, Godis, Choklad och Glass, Sävsjö kommun 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sävsjö.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar livsmedel inom sortimenten Kolonial, färskt kött, frysta produkter, Charkuteriprodukter, fågelprodukter, pålägg, godis, dricka/läsk m.m. till Sävsjö kommuns tillagnings- och mottagningskök.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))