77601-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bussar – Turistbussar för övningskörning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTuristbussar för övningskörning
BeskrivningVi är i behov av Turistbussar för övningskörning till Utbildningsförvaltningen Göteborg Stad. Vi har yrkesutbildningar där vi lär elever att köra buss och är i behov av tre bussar i klass turistbuss med dubbelkommandon.
Intern identifierareUBF-2025-01992
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMall (1)
BeskrivningDetta är upphandling av tre bussar som skall användas för vuxenutbildning med möjlighet för fyra bussar totalt.
Intern identifierare1827449-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbud
BeskrivningUpphandling av tre bussar till vuxenutbildning med möjlighet till en fjärde buss.
Intern identifierare1827450-1