2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktion av digital utbildning, samt hosting av webbutbildningar, för yrkesverksamma
Beskrivning: Uppsala universitet ser en ökad efterfrågan på modulariserad, digitaliserad, tvärvetenskapliga och utmaningsdrivna utbildningsinsatser i form av både fysiska program och webbaserad utbildning. Fokus för behoven ligger ofta på verksamhets- och samhällsutveckling, för chefer och medarbetare, både i privat, offentlig och ideell sektor. Med tjänsten produktion av digitala utbildningar avses ett helhetsåtagande, med ansvar från beställning till levererad produkt samt förvaltning, hoasting av fristående webbkurser och vidareutveckling.
Intern identifierare: UH 2021/96
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80420000 E-lärande
Ytterligare klassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppsala universitet ser en ökad efterfrågan på modulariserad, digitaliserad, tvärvetenskapliga och utmaningsdrivna utbildningsinsatser i form av både fysiska program och webbaserad utbildning. Fokus för behoven ligger ofta på verksamhets- och samhällsutveckling, för chefer och medarbetare, både i privat, offentlig och ideell sektor. Med tjänsten produktion av digitala utbildningar avses ett helhetsåtagande, med ansvar från beställning till levererad produkt samt förvaltning, hosting av fristående webbkurser och vidareutveckling.
Intern identifierare: Produktion av digital utbildning, samt hosting av webbutbildningar, för yrkesverksamma