2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sophämtning, slamtömning och drift av återvinningsgård Holmön
Beskrivning: Entreprenaden avser avfallshantering på Holmöarna i Umeå Kommun innefattande bland annat: - Hämtning av mat- och restavfall - Drift av kompostmaskin - Drift av återvinningsgård - Hämtning av slam från enskilda avloppsanläggningar - Tömning av latrinkärl - Hämtning av grovavfall, latrinkärl och trädgårdsavfall - Transport till avlämningsplats
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113501:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90510000 Avfallshantering, 90500000 Avfallstjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90513700 Transport av slam