2. Förfarande
Förfarande
Titel: Industrisanering för Gävle Kraftvärme AB
Beskrivning: Kontrakt tecknat
Intern identifierare: 13447
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Syfte med upphandlingen är att få till stånd ramavtal för industrisanering till Beställarens kraftvärmeverk Johannes, två värmeverk, sex vattenkraftverk och fyra fjärrvärmepumpstationer. Vi avser att upphandla följande: • Veckoschema för återkommande sanering på Johannes KVV för driftsäsongen (september till maj). • Storstädning efter revision på alla anläggningar. • Punktinsatser under driftsäsongen och underhållsrevisionerna.
Intern identifierare: Industrisanering för Gävle Kraftvärme AB