776282-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Bussdepåer, elektrifiering etapp 1, Falun och Borlänge
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussdepåer, elektrifiering etapp 1, Falun och Borlänge
BeskrivningBussdepåer, elektrifiering etapp 1, Falun och Borlänge
Intern identifierareRS 2023/2052
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31158000 Laddningsanordningar, 31214000 Ställverk, 31610000 Elutrustning för motorer och fordon, 45315400 Högspänningsanläggningar, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 51111000 Installation av elektriska motorer, generatorer och transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000