776422-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Mark- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMark- och anläggningsarbeten
BeskrivningSandvikens kommun med avropsberättigade parter upphandlar ett ramavtal för mark- och anläggningsarbeten. OBS. Frågor besvaras ej under perioden 2024-12-21 - 2025-01-06.
Intern identifierareIKS2024_97
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45112710 Utformning av grönområden, 45112723 Utformning av lekplatser, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45233140 Vägarbeten, 45236000 Markanläggning, 45332200 VA-arbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningSandvikens kommun med avropsberättigade parter upphandlar ett ramavtal för mark- och anläggningsarbeten.
Intern identifierareMark- och anläggningsarbeten