2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leasingsupport
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en supporttjänst inom leasing såsom kartläggning och analys av befintliga och nya avtal, registerhantering av avtal, analys av avtals finansiella och avtalsmässiga villkor, avstämning och kontroll av att avtal följer stipulerade villkor, utvärdering av finansieringslösningar, support i allmänna frågor om leasing, beräkningar av restvärden, utarbetande av redovisningsunderlag och stöd vid upphandling av ramavtal för leasing av bilar och annan utrustning. Utöver detta omfattar upphandlingen tillhandahållande av systemstöd för hyres- och leasingavtal.
Intern identifierare: SLF 606/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing, 66171000 Finansiell rådgivning, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79994000 Kontraktsadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Leasingsupport