77662-2025 - Resultat
Sverige – Tyngre motorfordon – Hjullastare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjullastare
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av en (1) hjullastare till Sundsvall Energi för användning på återvinningscentral, samt plogning av väg.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103961:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
Optioner
Beskrivning av alternativenServiceavtal