77675-2021 - ResultatSverige-TIERP: Insamling av avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsnära insamling av förpackningar
Referensnummer: 2020-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fastighetsnära insamling av förpackningar, glas, plast, papper, metall samt tidningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen