2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livslängdssäkring av bromssystem på Öresundstågen X31, Contessa
Beskrivning: Installation och underhåll av existerande bromssystem till X31 Öresundståg
Intern identifierare: 86/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34600000 Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000