2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdgarantiavtal Ortopedi
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för specialistvård inom ortopedi.
Intern identifierare: RS241205
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121283 Ortopedisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 85111600 Ortopediska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar vårdområde ortopedi inom öppen- och slutenvård som erbjuds inom Region Halland. Uppdraget avser utredning, diagnostik, behandling samt uppföljning av patienter som är i behov av specialiserad ortopedisk vård.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1. Allmänortopedi - axel, höft, knä och fot
Beskrivning: Delområde 1. Avser axel, höft, knä och fot öppenvård och slutenvård
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2. Hand
Beskrivning: Delområde 2. Avser hand både öppenvård och slutenvård