7769-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Byggteknisk ledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledning - delade entreprenader, Nya Rosenlundsbadet
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser upphandling av projektledningsorganisation för delade entreprenader till projekt Nya Rosenlundsbadet, Jönköping.
Organisationen ska bl.a. innehålla projektledare, projekteringsledare, installationssamordnare, produktionsledare, BAS-P o BAS-U.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen