776997-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Service- och skötselavtal Sprinkleranläggningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service- och skötselavtal Sprinkleranläggningar
Beskrivning: Service- och skötsel av sprinkleranläggningar enligt SS-EN 12845:2015 + A1:2020, Automatiska sprinklersystem - Utförande, installation och underhåll, utgiven av SIS Svenska Institutet för Standarder, och SBF 120:8 - Regler för automatiskt vattensprinklersystem, SBF 501:2 – Regler för boendesprinkler, 3-års kontroll, 1-års kontroll, 6-mån kontroll, 3-mån kontroll, 1-mån kontroll samt veckokontroll.
Intern identifierare: SFF-2023-02887
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000