77700-2021 - ResultatSverige-Stockholm: E-lärande
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av e-utbildningar
Referensnummer: ÅM2020-1575
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80420000 E-lärande
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av e-utbildningar till Åklagarmyndigheten
Avtalsperiod
Avtalet ska gälla från och med 2021-02-01 (preliminärt), eller från det datum som avtal tecknas från båda parter, och ett (1) år framåt med möjlig förlängning om 1+1+1 år. Förlängningen sker automatiskt med oförändrade avtalsvillkor, om inte avtalet sagts upp senast tre (3) månader innan förlängningens ikraftträdande.
Avtalet kan som längst uppgå till totalt fyra (4) år från och med avtalets tecknande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen