2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad Strand 2026
Beskrivning: Entreprenaden omfattar drift- och underhållsarbeten och underhållsprojekt avseende del av det offentliga rummet inom entreprenadområdet för Entreprenad Strand 2026 i Helsingborgs stad. Leverantören ska under entreprenadtiden tillhandahålla förvaringsyta för de ingående delar som tas bort efter Bryggsäsongen och som inför kommande bryggsäsong åter ska placeras ut samt för reservdelar, andra objekt och material. I kontraktet ingår även ÄTA-arbeten och eller Avrop till följd av bland annat ärenden i Beställarens ärendehanteringssystem, behov av åtgärder och avhjälpande av fel efter felanmälan. Ny- och ombyggnad samt utökning av ingående delar inom objektet och inom staden kan komma att ingå efter avrop.
Intern identifierare: 227/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92332000 Strandtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Entreprenad Strand 2026