77711-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningstjänster, SLL1929
Referensnummer: FSN 2020-0333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla konsulttjänster för genomförande av kvalitativa och kvantitativa undersökningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79330000 Statistiktjänster, 79342310 Kundundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen