2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylda matportioner med distribution Hultsfreds kommun
Beskrivning: Uppdraget omfattar att tillaga och distribuera mat till kunder i Hultsfreds kommun med biståndsbeslut om matdistribution. Antalet kunder som beviljas rätt till färdiglagad mat kan variera över året. Likaså kan antalet kunder som väljer alternativet kyld mat variera över året. Beställaren kan inte garantera några volymer men antagen leverantör åtar sig att tillhandahålla kylda matportioner till alla kunder som väljer alternativet kyld mat.
Intern identifierare: U-147-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000