777332-2023 - ResultatSverige-Öckerö: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA Kemikalier
Referensnummer: 23/182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren upphandlar kemikalier för rening av avloppsvatten i Pinans avloppsreningsverk.
Aktuella kemikalier är:
• Polymer Superfloc c 446
• Nutriox
• PAX-XL3303C
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen