Upphandlingen avser ramavtal för avrop av saneringsarbeten vid brand- och vattenskador, asbest, klotter samt t ex sanering av kroppsvätskor, fågelträck mm. och där tillhörande tjänster inom Beställarens fastighetsbestånd, såsom lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och övriga fastighetsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112340 Marksanering, 90650000 Avlägsnande av asbest, 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen