777402-2023 - ResultatSverige-Skellefteå: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK (obligatorisk ventilationskontroll)
Referensnummer: UH-2023-330
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser löpande besiktning av ventilationssystem (OVK) för Skellefteå kommun,  Malå kommun, Malåbostaden, och Malå Energi- & Industri AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område Centrum och Norr enligt bilaga ”Karta områdesindelning Skellefteå kommun"
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser löpande besiktning av ventilationssystem (OVK) för Skellefteå kommun,  Malå kommun, Malåbostaden, och Malå Energi & Industri AB.
Område Söder enligt bilaga ”Karta områdesindelning Skellefteå kommun"
Del nr: 2
Område Öster enligt bilaga ”Karta områdesindelning Skellefteå kommun"
Del nr: 3
Malå kommun
Del nr: 4