2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kund- och ärendehanteringssystem
Beskrivning: Region Uppsala bjuder in till upphandling av ett kund- och ärendehanteringssystem kopplat till kollektivtrafiken. Systemet ska bland annat kunna hantera förseningsersättning samt biljettbeställningar från kunder.
Intern identifierare: UPPH2024-00408
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 79342300 Kundservice
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000