777506-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i Svenska
Referensnummer: 2023-O000507
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av Utbildning i Svenska för Region Skåne. I
utbildningen inkluderas både språkutbildning i svenska på grund- och avancerad nivå, samt sjukvårdssvenska.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen