2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster Luleå hamn AB & Luleå Miljöresurs AB
Beskrivning: Upphandlingen avser bevakningstjänster för Luleå hamn AB och Luleå Miljöresurs AB.
Intern identifierare: KLF 2025/1409
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79713000 Vakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Luleå hamn AB
Beskrivning: Delområdet Luleå hamn AB står för Luleå hamns behov av bevakningstjänster och tillhörande tjänster. Ett avtal per delområde kommer att tecknas.
Intern identifierare: Luleå hamn AB
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Luleå Miljöresurs AB
Beskrivning: Delområdet Luleå Miljöresurs AB står för Luleå Miljöresurs behov av bevakningstjänster och tillhörande tjänster. Ett avtal per delområde kommer att tecknas.
Intern identifierare: Luleå Miljöresurs AB