2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av OVK konsult
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ramavtal för OVK besiktningar inom hela Region Sörmland fastighetsbestånd. Fastighetsbeståndet består i huvudsak av 4st sjukhus med tillhörande vårdcentraler samt övriga fastigheter inom region Sörmland. Region Sörmland avser att teckna ramavtal med max två (2) leverantörer enligt rangordning.
Intern identifierare: IN-IN25-0297
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000