2. Förfarande
Förfarande
Titel: RMS/240182 Works and maintenance services
Beskrivning: The framework contract will cover the provision of services and supplies to ECDC building located at Gustav III Boulevard 40, 169 73, Solna and to EC Representation office located at Vasagatan 7, 111 20 Stockholm in Sweden (hereinafter referred to as the "ECDC building” and "EC office") for: a) Preventive maintenance and supervision b) Corrective maintenance, troubleshooting and small repairs c) Fit-out works d) Technical assistance.
Intern identifierare: ECDC/2024/OP/0011
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 50324200 Förebyggande underhåll, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50532300 Reparation och underhåll av generatorer, 31422000 Batterienheter, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 44810000 Färger