See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadskommunikation med strategisk höjd
Beskrivning: Höga Kusten Destinationsutveckling och Örnsköldsviks Airport upphandlar marknadskommunikationstjänster med strategisk höjd och kommunikationsuppdrag för successivt avrop under avtalstiden. Uppdragen kan handla om kommunikation för att skapa kännedom och locka fler besökare till Höga Kusten. Intern kommunikation till våra ägarkommuner, medborgare, politiker eller företag. Möjliga mottagare kan också vara potentiella investerare och inflyttare. Exempel på tjänster som kan ingå: strategisk rådgivning och målgruppsanalysidéarbete och konceptutveckling webbdesignoch digitala lösningar kampanjplanering och genomförandeuppföljning och utvärderning av insatser Uppdragens omfattning och komplexitet kan variera, men syftet är att alltid stärka bilden av Höga Kusten som en attraktiv destination.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88290:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79822500 Grafisk formgivning