Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice
Referensnummer: SHAB2020/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42416100 Hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för hisservice av karaktären underhållsarbeten, reparationer och mindre investeringar för att säkra bolagets behov och tillgång till utförare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42416100 Hissar, 42419510 Hissdelar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen