77817-2021 - ResultatSverige-Strängnäs: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Print som tjänst
Referensnummer: KS/2020:621-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för "print som tjänst", där leverantören ska ha ett helhetsansvar för drift och service av skrivare/MFP:er.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79820000 Trycktjänster, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen